Čo vieš o anglicky hovoriacich krajinách?

21.02.2024 18:58
      Dňa 20.2.2024 sa konala súťaž "čo vieš o anglicky hovoriacich krajinách", kde študenti mohli preveriť si svoje znalosti reálií krajín, kde angličtina je oficiálnym jazykom a získať nové informácie nielen o jazyku, ale aj o kultúre, geografii, dejinách, kuchyni, cestovaní, športe. Víťazom sa stal Michal Ďžavoronok z triedy II.B, druhé miesto obsadil Denis Tóth z triedy I.B a 3.miesto obsadil Samuel Grega z triedy II.C. Gratulujeme! Súťaž pripravila pani učiteľka Mgr. Eva Kršková a pani učiteľka Mgr. Dorota Golianová

31.01.2024 09:46
       Hviezdoslavov Kubín-školské kolo 26.1.2024
      Býva už dobrou tradíciou našej školy organizovať školské kolo Hviezdoslavovho Kubína . V tomto školskom roku sme si pripomenuli 70. výročie tejto súťaže  v umeleckom prednese poézie a prózy.Odborná porota rozhodla takto :
      1.miesto Liana Janočová
      2.miesto Amarila Pólyi
      3. miesto Martin Minčák
      Víťazom srdečne blahoželáme a Liane Janočovej želáme veľa úspechov v ďalšom postupovom obvodnom kole.
      PhDr.Alica Dulinová

Potulky po Košiciach

30.01.2024 08:46
      Dňa 27.11.2023 so žiakmi  4.C triedy sme sa boli pozrieť na košické pamiatky. Keďže  pamiatky Košíc, mal by poznať každý maturant, pozreli sme si historické jadro mesta,  Dóm sv.Alžbety, divadlo, Urbanovu vežu. Žiaci sa dozvedeli nové zaujímavé informácie o pamiatkách v anglickom jazyku.
      Potulky pripravila pani učiteľka Mgr. Dorota Golianová a PaeDr. Mária Ferenčíková

Britské Vianoce

30.01.2024 08:24
      Dňa 20.12.2023 sa konala súťaž "Britské Vianoce". Žiaci si mohli zábavnou formou overiť svoje znalosti britských vianočných tradícií a naladiť sa na čaro vianočnej atmosféry. Najšikovnejší žiaci si odniesli zaujímavé ceny.
      Súťaž pripravila pani učiteľka PaeDr. Mária Ferenčíková a Mgr. Dorota Golianová
    • Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

30.01.2024 07:56
      Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

Dňa 17.1.2024 sa konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku, na ktorom sa zúčastnil víťaz školského kola v anglickom jazyku na našej škole Lukas Lörinc Ii.C triedy. Napriek tomu, že nepostúpil do ďalšieho kola, ďakujeme mu za účasť.