• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2022 - ŠKOLSKÉ KOLO

• 27.01.2022 13:10
      • Aj tento školský rok sa v priestoroch našej školy dňa 27. 1. uskutočnilo školské kolo už 68. ročníka recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.
        V učebni 32 sa stretli 7 študenti školy /z prvých, druhých, tretích a štvrtých ročníkov/, ktorí majú blízky vzťah ku krásnej literatúre.
        Do poroty zasadli: Mgr. Ivana Hostovičaková /učiteľka slovenského jazyka a literatúry/ a Ing. Slávka Šoltésová /zástupkyňa školy/, ktoré sa spoločne započúvali do umeleckého prednesu poézie, prózy a vlastnej tvorby.
        Všetkým recitátorom patrí poďakovanie za účasť a pochvala za pekné ukážky/umelecký dojem.
        Organizátor súťaže: Mgr. Ivana Hostovičaková.

Vyhodnotenie:
        1. miesto - Bibiána Smolenová - IV.D - /Anton Marec - Koľko vrcholov majú Tatry/ - PRÓZA
        2. miesto - Jozef Fialík - III.C - /Miroslav Válek - Z vody/ - POÉZIA
        3. miesto - Boris Čabák - II.C - /Andrej Sládkovič - Vraví oko tvoje/ - POÉZIA

Víťazom srdečne blahoželáme!

Žiačka Bibiána Smolenová postupuje do OKRESNÉHO KOLA SÚŤAŽE, ktoré by sa malo uskutočniť 22. 4. 2022.
        Gratulujeme a držíme jej palce!