• Návšteva knižnice

• 27.02.2023 11:55
      • Návšteva knižnice

Hodinu slovenského jazyka a literatúry sme s triedou 3.B začali netradične.Školské lavice sme vymenili za pohodlné stoličky Knižnice pre mládež mesta  v Košiciach.Milá pani knihovnčka nám vysvetlila spôsoby vyhľadávania knižných titulov,rozdelenie kníh podĺa oblasti spoločenského,kultúrneho a politického života.Vôbec nebola prekvapená,keď sa nás opýtala,ktoré knihy čítame alebo ktoré filmy pozeráme či hry hráme.Prvé miesto mal Zaklínač a druhé ako tradične Harry Potter, najnovšie vydanie-Prekliate dieťa.Čarovná atmosféra kníh, vynovené piestory knižnice a milé panie knihovníčky nám učarili natoľko,že sa nám do školy na ďalšie vyučovanie vôbec nechcelo.Navyše vonku pršalo, a preto by sme veľmi radi usadení v tulivaku čítali svoje obľúbené knižky. Dúfam, že návšteva priestorov knižnice,listovanie v knihách podnietilo záujem našich žiakov o literatúru a stanú sa vernými čitateľmi knižnice.

PhDr.Alica Dulinová