• Súťaž FINNkvíz

• 09.05.2024 12:57
      • Dňa 17. 4. 2024 sa konalo krajské kolo súťaže FINNkvíz, ktorá preverila u súťažiacich schopnosť logicky a racionálne uvažovať, systematicky analyzovať informácie a vyvodzovať z nich závery, korektne interpretovať dáta, grafy či štatistiky.

Na súťaži sa v našej škole zúčastnili vybraní študenti druhého ročníka študijných odborov. V rámci krajského kola sa umiestnili na rozličných priečkach, pričom žiaci

Jozef Vargovčík z II.A
        Alex Marčák z II.A
        Samuel Grega z II.C
        Michal Džavoronok z II.B

boli úspešnými riešiteľmi v krajskom kole. Všetci súťažiaci si mohli týmto spôsobom preveriť, ako vedia spravovať vlastné financie a orientovať sa v ponuke finančných inštitúcií a možno aj myslieť na dôchodok.

Organizátorom súťaže, ktorá sa konala cez EduPage, je Nadácia NN ľuďom, ktorá podporuje vzdelanosť obyvateľov, v spolupráci so spoločnosťou ASC Applied Software Consultants, s.r.o.

Zapísala: Ing. H. Nováková