• Návšteva Múzea letectva

• 28.05.2024 15:42
      • Múzeum letectva
      • Dňa 28.mája sa žiaci II.B triedy zúčastnili prehliadky exponátov v Múzeu letectva pri košickom letisku. Od sprievodcu sa dozvedeli o histórií lietania, o rôznych lietadlách, vruľníkoch, ....Súčasťou ponuky pre návštevníkov je nová výstava k 100. výročiu založenia Československých štátnych aerolínií a zavedenia pravidelnej leteckej dopravnej linky do Košíc. K novinkám patria aj audiosprievodca či zreštaurované lietadlo Aero L-39V vo farbách akrobatickej skupiny Biele Albatrosy.  Žiakov zaujala sústredená letecká technika Dopravnej letky Ministerstva vnútra SR, ktorú múzeum sústreďovalo takmer desaťročie. Výnimočný vizuálny zážitok sa núka z kolekcie na prevoz ústavných činiteľov - lietadiel Jak-40, TU 154 Tupolev a vrtuľníka Mi 8.