• Stavebná exkurzia IV. D triedy, odbor SPO

• 13.09.2019 10:23
      • Dňa 12. septembra sa žiaci IV. D študijného odboru staviteľstvo - požiarna ochrana zúčastnili spolu s vyučujúcou Ing. Ingrid Haluškovou odbornej exkurzie na stavbe polyfunkčného domu Business Centre III na rohu Žižkovej a Štúrovej ulice v Košiciach.
      • Za firmu CTR business centre III, a.s. prehliadku stavby viedol a odborné informácie žiakom podával Ing. Vladimír Židuliak, ktorý pracuje vo funkcii technického dozoru investora. Žiaci mali počas 90 minút možnosť vidieť všetky priestory 7-podlažnej budovy, v ktorej sa v suteréne a na 1. až 4. podlaží budú nachádzať parkovacie miesta, v prízemí bude supermarket a iné obchody, v časti zo Štúrovej ulice budú kancelárske priestory a v časti zo Žižkovej ulice budú nájomné nadštandardné byty. Tieto byty sa budú prenajímať kompletne zariadené.

Nosná časť budovy je postavená ako oceľobetonový monolit okrem schodísk, ktoré sú prefabikované. Nenosné časti tvoria sadrokartónové konštrukcie, prípadne murované zvukovoizolačné priečky z keramických tvaroviek Porotherm. Celá stavba je realizovaná najmodernejšími technológiami vo vynikajúcej kvalite.