• PODPORUJEME REMESLÁ

• 13.06.2023 11:36
      • Dňa 14.2.2023 Stredná odborná škola technická pripravila podujatie, na ktorom si žiaci a študenti mohli remeslá „ohmatať“ vlastnými rukami. Podporujeme remeslá  je názov súťaže zručností, v ktorej si zmerali svoje sily tímy zo 7 stredných odborných škôl. Študenti odboru murár pracovali s technológiami a materiálmi firmy LEIER BAUSTOFFE SK, ktorá je spolu so Zväzom slovenských vedeckotechnických spoločností garantom súťaže. Na pôde SOŠT Kukučínova 23 sa  stretli reprezentanti škôl z Ostravy, Popradu, Prešova, Spišskej Novej Vsi, Humenného, Kráľovského Chlmca a z Košíc. Úlohou súťažiacich bolo vymurovanie časti muriva z tehál Leier. Na 1.mieste sa umiestnila naša škola SOŠT, ktorú reprezentovali žiaci III.D triedy Matúš Suchý a Lukáš Vojtek. Na 2.mieste skončila škola z Humenného a na 3.mieste škola z Ostravy.