• Súťaž odbornej zručností SKILLS SLOVAKIA v odbore Stolár.

• 21.03.2024 14:00
      • V dňoch 14. a 15.3. 2024 sa v školských dielňach Strednej odbornej školy drevárskej uskutočnilo regionálne kolo 7. ročníka súťaže odborných zručností Skills Slovakia v odbore Stolár. Našu školu reprezentovali Simonka Kováčová a Kristián LIpták, žiaci 2.E odbor stolár.  Nakonie obsadili krásne 4.miesto.
      • Súťaže sa zúčastnili SOŠ drevárska Spišská Nová Ves; Spojená škola Stará Ľubovňa, SOŠ technická, Kukučínová 23, Košice; SOŠ technická Prešov; SOŠ technická Michalovce a SUPŠ a HN Hradec Králové z Českej republiky.

Súťažiaci študenti mali za úlohu vyrobiť vysokú drevenú sedačku podľa výkresovej dokumentácie. Konštrukcia obsahovala rôzne spoje- čap, rozčap, preplátovanie, kolíkové spoje a to všetko v šikmých dielcoch nôh a priečok. Časť dielcov už bola pre súťažiacich pripravená. Každý sám musel vyrobiť všetky spoje na presnosť, dielce zmontovať, vybrúsiť a dodržať časový harmonogram. Počas súťaže porota hodnotila presnosť spojov a rozmerov, precíznosť, povrchovú úpravu a celkové prevedenie. Súčasťou súťaže je aj vedomostný test. Súťaže sa mohli zúčastniť študenti 1. - 3. ročníku štúdia.