• Exkurzia na Katedre technických zariadení budov Stavebnej fakulty TU v Košiciach

• 25.06.2018 12:03
      • Dňa 24.4.2018 sa žiaci II.D a III.D študijného odboru mechanik stavebnoinštalačných zariadení spolu s vyučujúcou odborných predmetov Ing. Ingrid Haluškovou zúčastnili exkurzie v laboratóriu na Katedre technických zariadení budov. Žiaci mali možnosť vidieť rôzne spôsoby zapojenia vykurovacích systémov, zapojenie umývadla a WC do vnútorného rozvodu studenej vody a vnútornej kanalizácie, tiež simuláciu rôznych vonkajších teplotných pomerov, na základe analýzy ktorej navrhujú konštrukcie obvodových plášťov budov. Na záver vedúci laboratória Ing. Vranay účastníkom predviedol "inteligentný domček", ktorý samostatne reguluje vykurovanie, zatieňovanie okien a iné funkcie a táto regulácia sa dá ovládať diaľkovo mobilným telefónom.