• Exkurzia na vodnom diele Starina

• 07.12.2018 14:08
      • Dňa 26.10.2018 sa žiaci III.C triedy  študijného odboru TVV pod dozorom majstra Bc.Bodnára Miroslava a Somošiho Milana zúčastnili exkurzie na vodnom diele "Starina". Po príchode na vodné dielo ich privítal pracovník tohto zariadenia, povedal im základné informácie a potom previedol po ňom. Po prejdení podzemnej chodby, kde sa nachádzali dva generátory na výrobu energie a potrubie o priemeru 120 cm, ktoré napája  mesto Košice pitnou vodou, sa dostali až na stred vodárenskej nádrže. Boli to zaujímavé a náučné poznatky pre všetkých. Po skončení sa všetci presunuli do Stakčína, kde sa nachádza najväčšia úpravovňa pitnej vody na Slovensku. Táto exkurzia bola veľkým obohatením odborných vedomostí.