• Exkurzia na hati na Jazere

• 13.04.2019 18:28
      • Dńa 23. 10. 2018 sa uskutočnila exkurzia na hati na Jazere, ktorej sa zúčastnili žiaci III.C študijného odboru Technik vodár vodohospodár. Pedagogický dozor vykonávali učiteľky Ing. Ingrid Halušková a Ing. Alena Petrušková. Odborný výklad mal zamestnanec Slovenského vodohospodárskeho podniku, pracovisko Košice, Ing. Lukáš Šlosár. Prítomný bol aj majster hatiar, pretože na hati sa vykonávali reklamačné a doplnkové práce. Majster hatiar ukázal žiakom manipuláciu so štrkovým výpustom a tiež s druhým haťovým poľom. Na záver otvoril " perličkovanie" na vzdutej hladine pred haťou, ktoré v zimnom období zabraňuje vzniku ľadu.
        Exkurzia bola prínosom, pretože žiaci si mohli overiť teoretické vedomosti získané v škole  priamo v praxi.