• Plavba po rieke Bodrog

• 21.06.2024 13:53
      • Koncoročná školská akcia pre žiakov a žiačky školy, "Plavba po rieke Bodrog", spojená s výkladom o riekach, riečnej plavbe a so spokojným vychutnávaním letného dňa v ležadlách na hornej palube.
      • Dňa 19. 6. 2024 sa 45 žiakov a žiačiek 1. až 3. ročníka zúčastnilo školskej akcie "Plavba po rieke Bodrog". Počasie bol výborné a okrem pokojnej plavby z prístavu pri Strede nad Bodrogom po štátnu hranicu s Maďarskom a späť sme sa dozvedeli zaujímavosti o rieke Bodrog a jej okolí a aj o riečnej plavbe.

Rieka Bodrog vzniká sútokom riek Laborec a Latorica. V Maďarsku pri meste Tokaj sa vlieva do rieky Tisza. Rieka poskytuje domov pre pestrý ekosystém vodných živočíchov a rastlín, obojživelníkov a vodné vtáky. Do rieky ústi aj odtok z čistiarne odpadových vôd v Strede nad Bodrogom.

Okrem plavby sme sa prešli aj v areáli kaštieľa v blízkej obci Borša. Kaštieľ patril rodine Rákociovcom a narodil sa tu František Rákoci II.