• Projekt Young4Climate

• 05.12.2023 08:37
      • Naša škola sa zúčastnila projektu Young4Climate, ktorý organizovala Via Carpatia EGTC. Cieľom projektu bolo zvýšiť povedomie o adaptácii a zmiernení klimatickej krízy realizáciou série inovatívnych aktivít na zvyšovanie povedomia zameraných najmä na žiakov na 62 stredných školách v Košickom kraji, pomáhať im pochopiť klimatickú agendu a pripraviť ich na boj s klimatickou krízou. Aktivity projektu sa zameriavali na environmentálnu gramotnosť, spôsoby riešenia environmentálnych problémov, pochopenie vlastnej zodpovednosti, hodnotenie a komunikáciu aktuálneho stavu životného prostredia.
        Elektrický kompostér a koše na separovanie odpadu poputujú aj k nám na SOŠT Kukučínova. Tešíme sa, že sa zapojili toľkí žiaci, že sme sa ako škola umiestnili na treťom mieste.
        Jedny smart hodinky z priebežného vyhodnotenia sa ušli aj nášmu žiakovi odboru stolár Jánovi Kriššákovi. Eco hru, ktorú vyvinuli partneri z Technickej univerzity môžeme hrať aj naďalej a vzdelávať sa v klimatických témach moderným spôsobom.