• Ekonomická olympiáda

• 10.12.2023 20:56
      • Už tradične v decembri – konkrétne ôsmeho - sa konal ďalší ročník školského kola Ekonomickej olympiády. V našej škole sa do súťaže zapojili druháci študijných odborov, ktorí mali za úlohu v on-line priestore zodpovedať 25 skutočne náročných otázok z ekonomického sveta. Nebolo to ľahké, ale zvládli to všetci zúčastnení. Na prvých troch miestach v rámci našej školy sa umiestnili:
        1.miesto: Alex Marčák               II.A,
        2.miesto: Samuel Skladaný        II.C,
        3.miesto: Samuel Makónyi         II.B.
        Na ďalších miestach sa postupne umiestnili ostatní súťažiaci, ktorými boli:
                    Z II.A – Patrik Prokšej a Tomáš Patrik Varga,
                    Z II.B – Dávid Varga, Michal Džavoronok a Levente Makai,
                    Z II.C – Lukas Lorinc
        Na postup do krajského kola podľa podmienok tohtoročných pravidiel Ekonomickej olympiády bodový zisk nášho víťaza nestačí, no všetci súťažiaci získali aspoň skúsenosť a vedomosť, že oblasť ekonómie je naozaj veľmi široká a je v nej mnoho tém z teórie i praktického života.
        Organizátor súťaže na škole: Ing. H. Nováková