• Cesta do nanosveta

• 10.11.2017 12:26
      • Dňa 10. 11. 2017 sa 11 žiakov II. E triedy, počas "Týždňa vedy a techniky na Slovensku", zúčastnilo interaktívneho workshopu zameraného na inovatívnu nanotechnológiu vo Výmenníku Važecká. Organizovala Ing. Alena Petrušková.

• Workshop Cesta do nanosveta ponúkol v zrozumiteľnej reči systematický pohľad na základné fenomény a javy v nanosvete. Ukázal zaujímavé vlastnosti nových a netradičných materiálov, ale aj trendy v nanomedicíne či v nanoelektronike. Žiaci sa vďaka nemu dozvedeli, v ktorých oblastiach každodenného života sa nanotechnológie využívajú. Všetky tieto zaujímavé fakty boli doložené  unikátnymi snímkami získaných zo slovenských aj zahraničných výskumných laboratórií a americkej siete NISE (National Informal STEM Education Network), ktorá v USA zastrešuje nanoedukačné výstavy v múzeách a vedeckých centrách. Súčasťou boli aj praktické ukážky niektorých nanoexperimentov a nanomateriálov.