• Nebezpečenstvo dezinformácií

• 03.12.2023 21:14
      • Nebezpečenstvo dezinformácií
      • Nie je to tak dávno, keď ľudia čerpali vedomosti o tomto svete zo školských učebníc, z odborných kníh, dokumentárnych filmov, správ z tlače / noviny, časopisy / alebo správ z televízie a rozhlasu. Prešlo niekoľko rokov, na svet prišli počítače, sociálne siete, ....., ale aj dezinformátori, konšpirátori, .... Ľudia prestali čítať odbornú literatúru, prestali používať "zdravý sedliacky rozum" na vysvetlenie niektorých problémov, zapájali sa do rôznych  diskusií na internete a ... začali písať a šíriť nepravdu, klamstvá, hoaxy, dezinformácie. Dezinformácia je nepravdivá, zavádzajúca a manipulatívne podaná informácia , ktorá je zámerne vytvorená a šírená s úmyslom klamať alebo zavádzať, spôsobiť nejakú ujmu. Ako rozlíšiť pravdu od klamstva, o tom boli informovaní aj naši žiaci na prednáškach p. Zachariaša z KSK. Prednášky sa uskutočnili v dňoch 20.11., 23.11., 24.11. a 30.11.2023 a zúčastnili sa ich žiaci I.A, I.B, I.F, I.H, II.A, IV.A a IV.B  triedy.