• Celoslovenský projekt

• 09.11.2023 08:37
      •

Aj v školskom roku 2023 / 2024 sme sa zapojili do celoslovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Tohtoročná téma mala názov Hrdina detektívneho románu. Našou partnerskou školou bola Stredná priemyselná škola informačných technológií v Tvrdošíne.  Do projektu sa zapojili žiaci prvého ročníka . Spolu sme nakreslili 25 záložiek.

Čarovnú atmosféru detektívky sme si pripomenuli na oddychovej zóne . V rámci tvorivej čitateľskej dielne sme čítali obľúbené detektívne romány Dominovali svetoví autori Michael Conely, Charles Martin, Jo Nesco, Kate Mosová,ale aj známy slovenský autor detektívok Dominik Dán. Nechýbala ani Agatha Christie, ktorej romány sa tešia veľkej obľube u žiakov

Detektívne príbehy priťahujú žiakov z viacerých dôvodov. Ich čítanie je ako otvorenie okna do čohosi neznámeho. Chcú vedieť viac o ľuďoch, ktorí páchajú zločiny ,ale aj o tých, ktorí sa ich  snažia objasniť a vyriešiť. Práca celého tímu polície, ale hlavne vyšetrovateľov a právnikov je fascinujúca.

Zločin mení svet negatívne, ale v tom istom okamihu príde na scénu inštitúcia, ktorá opäť nastolí poriadok. A práve poriadok a bezpečnosť je to, čo v dnešnej dobe veľmi potrebujeme. Čítanie detektívok je preto obľúbeným literárnym žánrom takmer v každej dobe.

Všetkým výtvarníkom ďakujeme za spoluprácu.

PhDr.Alica Dulinová, Mgr.Jarmila Berry