• Knižnica

• 09.11.2023 12:23
      • Litpark
      • Návšteva knižnice

V rámci vyučovania slovenského jazyka sme sa so žiakmi 3.B triedy vybrali do Mestskej knižnice Litpark v Košiciach .V knižnici nás privítala milá pani knihovníčka, ktorá nám ochotne porozprávala o práci v knižnici. Cieľom našej návštevy bolo oboznámiť sa s rôznymi zaujímavými aktivitami, keďže táto knižnica sa zameriava na prácu s deťmi a mládežou.

Po krátkej prezentácii o histórii knižnice sme sa prešli všetkými jej oddeleniami. Aj keď najnovšie tituly tu chýbajú, knižnica naučila počas svojej existencii tisíce čitateľov láske ku knihe U našich žiakoch vyvolala záujem o čítanie fantasy literatúry a detektívky. Verím, že aj týmto spôsobom si naši žiaci vytvoria pozitívny vzťah ku knihám, ktorý im vydrží po celý život.

PhDr .Alica Dulinová