Súťaž hasičských družstiev - Dorastenci

04.06.2024 09:35
      Dňa 26.5.2024 sa naša škola zúčastnilia Územnej súťaže DHZ  hasičských družstiev, ktorú organizovala Územná organizácia Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Košice - okolie. Vo svojej kategórii Dorastenci súťažili dva družstvá  - A a B, zložených zo žiakov 1. až 3. ročníka študijných odborov Mechanik hasičskej techniky a Ochrana osôb a majetku pred požiarmi . Družstvo A opäť získalo 2.miesto a družstvo B sa umiestnilo na 4. mieste.  Liana Stoklasová, žiačka 1.F v kategórii Jednotlivec - dorastenky získala 1.miesto.

Prezentačný deň AQUA DYNAMICS - Hotel Košice

04.06.2024 09:09
      Dňa 23.5.2024 sa naši žiaci z 3.C študijného odboru Technik vodár vodohospodár pod vedením MOV Bc. Miroslava Bodnára a Milana Somoši zúčastnili prezentačného dňa v hoteli Košice. Na prezentačnom dni AQUA DYNAMICS, VODOVODY, KANALIZÁCIE, ČOV  sa predstavili firmy formou prednášok, školení a diskusie.

Okresné kolo Mladý záchranár CO - 20.5.2024

04.06.2024 11:30
      Dňa 20.5.2024 sa naša škola prezentovala na súťaži Mladý záchranár CO, ktorá je určená pre žiakov 2.stupňa základných škôl. Okrem iného pracovali na stanovišti Hasenie požiarov ako rozhodcovia s MOV Ing. Beátou Turčanikovou.. Zároveň sa naši žiaci z 1.A - Mechanik hasičskej techniky oboznámili s prácou Policajného zboru, Mestskej polícia a Záchrannej služby.

PREFA KYSAK

29.05.2024 08:14
      Dňa 28.5.2024 sa žiaci z odborov tesár, murár, vodár, stolár a stavebníctvo, spolu s učiteľkami Gotthardtovou a Dluhoš Novotnou, zúčastnili veľmi zaujímavej exkurzie do výrobne veľkorozmerových prefabrikátov PREFA Kysak. Dlhoročný závod patrí do skupiny Danucem a momentálne majú na výrobnej linke prefabrikáty pre R1 obchvat Košice. Nedávno dokončili futbalový štadión Košice a Prešov. Neoceniteľná bola možnosť vidieť zblízka predpínacie zariadenie na predpäté nosníky.

Exkurzia - Letisko Košice

29.04.2024 09:24
      Žiaci 3.A triedy študijného odboru Mechanik hasičskej techniky sa pod vedením MOV Jozefa Baffyho a Beáty Turčanikovej zúčastnili exkurzie na Hasičskej záchrannej služba Airport Košice (hasiči na Letisku v Košiciach). Oboznámili sa s hasičskou technikou, zariadením a činnosťami na tejto špeciálnej záchrannej službe.