• Exkurzia ČOV Trebišov

Dňa 3,5,2019

Celoštátne kolo BOZP

13.06.2019 12:16

V dňoch 16. a a17.4.2019 sa uskutočnilo celoštátne kolo v oblasti Bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci organizovanej Integrovaným odborovým zväzom. Súťaž prebehla v krásnych priestoroch hotela  Sorea Titris v Tatranskej Lomnici.  Súťažilo sa v troch disciplínach -  všeobecné otázky na zabezpečenie BOZP formou ústnej odpovede, testové otázky a prakticky simulované situácie.

Súťaže sa zúčastnili :  Vilímová Veronika - žiačka 4.E,  Hrehorová Ľuboslava - žiačka 4.E a  Godžáková Martina- žiačka 3.E.

V silnej konkurencii (16 stredných škôl - 48 súťažiacich) sme nezískali popredné miesta, ale žiačky obhájili svoje vedomosti a zručnosti na veľmi dobrej úrovni.

Bezpečné dni v práci - školské aj celoštátne kolo

28.10.2019 08:31

Dňa 26.3.2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo súťaže žiakov "Bezpečné dni v práci" v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v pôsobnosti OZ DLV.

Súťaže sa zúčastnilo 5 družstiev zo študijného odboru Technik vodár vodohospodár, a to :

1.B - 2 družstvá

2.C .- 2 družstvá

3.C - 1 družstvo

1. miesto - žiači 3.C  Lukáš Petráš, Kunštár Adrián, Frederik Štofila - postupujú na celoštátne kolo

2.miesto - žiaci 2.C Šepčíková Anna Mária, Nemček Allan, Tomáš Jančár

3. miesto - žiaci 1.B Dušan Hric, Dobiaš Filip, Branislav Siman

Celoštátne kolo sa uskutoční v Prešove dňa 26.4.2019.

V piatok 26. apríla sa v areáli Strednej odbornej školy lesníckej v Prešove uskutočnil 2. ročník celoslovenskej súťaže žiakov stredných odborných škôl lesníckeho, drevárskeho, stavbárskeho a technického zamerania „Bezpečné dni v práci“. Súčasťou súťaže je udelenie prestížneho putovného pohára predsedníčky Odborového zväzu DREVO – LESY – VODA. Žiak Lukáš Petráš z III.C triedy sa umiestnil na treťom mieste.

• Návšteva Slovenského technického múzea

19.05.2019 14:15
      Dňa 16. 4. 2019 počas 2. kola prijímacích pohovorov na našej škole sa žiaci II. D triedy študijných odborov mechanik stavebnoinštalačných zariadení a technik energetických zariadení s vyučujúcou Ing. Ingrid Haluškovou zúčastnili dočasnej expozície pod názvom Wolfgang von Kempelen - slovenský Da Vinci.
      Výstavou žiakov sprevádzala lektorka, ktorá im priblížila významné udalosti zo života tohto v Bratislave narodeného polytechnika, vynálezcu, básnika, maliara, rytca, polyhistora a polyglota. Ovládal 6 jazykov - maďarský, nemecký, anglický, talianský, latinský a francúzsky.
      Najznámejší jeho vynález bol šachový automat Turek, s ktorým precestoval mnohé krajiny a pri šachových partiách porazil mnohých šachových majstrov. Pre svoje výnimočné schopnosti ho do svojej priazne vzala aj vtedajšia cisárovná Mária Terézia.
      Pre žiakov by mohla byť výstava o tomto významnom človekovi podnetná: Ak je človek pracovitý, dosiahne veľa.