Exkurzia na hati na Jazere

13.04.2019 18:28
      Dńa 23. 10. 2018 sa uskutočnila exkurzia na hati na Jazere, ktorej sa zúčastnili žiaci III.C študijného odboru Technik vodár vodohospodár. Pedagogický dozor vykonávali učiteľky Ing. Ingrid Halušková a Ing. Alena Petrušková. Odborný výklad mal zamestnanec Slovenského vodohospodárskeho podniku, pracovisko Košice, Ing. Lukáš Šlosár. Prítomný bol aj majster hatiar, pretože na hati sa vykonávali reklamačné a doplnkové práce. Majster hatiar ukázal žiakom manipuláciu so štrkovým výpustom a tiež s druhým haťovým poľom. Na záver otvoril " perličkovanie" na vzdutej hladine pred haťou, ktoré v zimnom období zabraňuje vzniku ľadu.
      Exkurzia bola prínosom, pretože žiaci si mohli overiť teoretické vedomosti získané v škole  priamo v praxi.

Exkurzia na vodnom diele Starina

07.12.2018 14:08

Dňa 26.10.2018 sa žiaci III.C triedy  študijného odboru TVV pod dozorom majstra Bc.Bodnára Miroslava a Somošiho Milana zúčastnili exkurzie na vodnom diele "Starina". Po príchode na vodné dielo ich privítal pracovník tohto zariadenia, povedal im základné informácie a potom previedol po ňom. Po prejdení podzemnej chodby, kde sa nachádzali dva generátory na výrobu energie a potrubie o priemeru 120 cm, ktoré napája  mesto Košice pitnou vodou, sa dostali až na stred vodárenskej nádrže. Boli to zaujímavé a náučné poznatky pre všetkých. Po skončení sa všetci presunuli do Stakčína, kde sa nachádza najväčšia úpravovňa pitnej vody na Slovensku. Táto exkurzia bola veľkým obohatením odborných vedomostí.

Exkurzia "Vodojemy a čerpacia stanica na Furči"

07.12.2018 14:10
      Dňa 18.10.2018 sa žiaci III. C zúčastnili za doprovodu majtrov OV Bc. Miroslava Bodnára a Milana Somošiho exkurzie pod názvom "Navšteva  vodojemov  a čerpacej stanice na  FURČI". Žiaci sa dozvedeli, že na sidlisku sú 4 vodovodné pásma. Do vežového vodojemu určeného pre 4. pásmo, ktorý je umiestnený neďaleko bytového družstva, pracovníci VVS Košice umožnili vstúpiť žiakom a vysvetlili im princip jeho fungovania. Exkurzia sa ukončila na závode, kde sa nachádza vodovodné potrubie staré vyše 100 rokov a stále funkčné. Toto potrubie privádza vodu z Ćerveného brehu do vodovodnej sústavy pre  mesto Košice.
    • Moderná stavba 2018 - Nové trendy v stavebníctve a architektúre

10.10.2018 10:00
      Dňa 4.10.2018 sa v hoteli Centrum uskutočnila odborná konferencia, ktorej sa zúčastnili Ing. Beáta Sárossyová, Ing. Iveta Vargová a Ing. Iveta Gotthardtová. Na konferencii sa prezentovali firmy Fermacell, Caparol, Pro Designe, ASIO - SK, EkoSet, Baumit, Kingspan, MASLEN,... Konferencia bola zameraná na izolácie, sanácie, suchú výstavbu, elektrické vykurovanie, infravykurovanie, protipovodňový ekologický spôsob budovania spevnených povrchov a ľahké strešné krytiny.

Exkurzia - hotel Košice

07.10.2018 17:22
      Dňa 20.9.2018 sa žiaci III. C sa zúčastnili za doprovodu majstrov OV Bc. Miroslava Bodnára a Milana Somošiho na prezentácii firiem v hoteli Košice. Na prezentácii prezentovalo 5 firiem so zameraním na vodovodné potrubia, kanalizáciu a čistiarne odpadových vôd. Školenie bolo poučné a žiakom sa páčilo.