• MEĎ 2017

02.07.2017 17:18
      Dňa 29.3.2017 sa žiaci IV.D za pedagogického dozoru Ing. Beáty Sárossyovej zúčastnili 14. ročníka medzinárodnej online súťaže MEĎ 2017, ktorej organizátorom je SPŠS Fajnorovo nábrežie č.5, Bratislava a Európsky inštitút medi. Umiestnili sme sa na 5. mieste.

• Školenia firiem PERI a TONDACH.

02.07.2017 17:17
      V rámci vyučovacieho procesu sa  žiaci učebného odboru Murár a Tesár v doprovode Ing. Ivety Gotthardtovej a majstrov Jána Sklenku a Jaroslava Tkáča zúčastnili školení firiem PERI a TONDACH v priestoroch SOŠT.

• Školenie " Liate podlahy"

02.07.2017 17:15
      V termíne november 2016 – január 2017 sa Ing. Iveta Vargová, Ing. Ingrid Halušková a Ing. Iveta Gotthardtová zúčastnili školenia, ktoré usporiadala firma TRANSFER Slovensko, spol. s r.o.- Aktualizačné vzdelávanie: „Liate podlahy“. Školenie sa uskutočnilo na SOŠT Volgogradská 1
      v Prešove. Poskytovateľom školenia bol ŠIOV.

• Firma HERZ - odborná prednáška spojená s prezentáciou

28.11.2016 16:25
      Dňa 5.10.2016 sa uskutočnila odborná prednáška spojená s prezentáciou, ktorá bola zameraná na nové technológie v systémoch vnútorného vodovodu a ústredného vykurovania. Prednášajúcim bol Ing. Ľubomír Rabík, projektový manažér firmy HERTZ, spoločnosť s.r.o. pre Slovensko. Prednášky sa zúčastnili hlavne učitelia odborných predmetov a majstri odbornej výchovy, ktorí vyučujú žiakov študijného odboru MSIZ. Informácie sprostredkované Ing. Rabíkom boli prínosom pre všetkých zúčastnených. Odborná prednáška bola obohatená o praktické predvedenia niektorých činností, ktoré si zúčastnení mohli aj vlastnoručne vyskúšať. Táto odborná prednáška predstavuje  začiatok spolupráce s firmou HERTZ čo sa týka odborných prednášok pre učiteľov aj žiakov, spolupráca pri tvorbe názorných učebných pomôcok na základe požiadaviek odborných učiteľov a možností firmy. Firma HERZ sa podieľala v blízkej minulosti aj na zásobení odborného výcviku materiálom pre výučbu.

• 33. ročník Celoslovenskej súťaže zručnosti vodárenských pracovníkov Košice 2016

13.10.2016 14:32
      Dňa 8.9.2016 sa žiaci I.C triedy pod vedením triednej učiteľky Ing. Beáty Sárossyovej zúčastnili Celoslovenskej súťaže zručnosti vodárenských pracovníkov Košice 2016, ktorá sa konala pred hotelom Centrum. Žiaci mali príležitosť vidieť pracovníkov desiatich vodárenských spoločností pri činostiach, ktoré súvisia so študijným odborom Technik vodár vodohospodár, ktorý sa žiaci rozhodli študovať. Sprievodnou akciou boli súťaže stavebných strojov. Žiaci si mali možnosť taktiež preveriť svoju fyzickú zdatnosť. Na súťaž sa prišli pozrieť aj majstri so žiakmi rôznych študijných a učebných odborov.