Teslove vynálezy a sieň elektrických výbojov.

27.06.2023 11:57
      Dňa 10. mája 2023 trieda II.A  a 16. mája 2023 trieda III. A navštívili Technické múzeum v Košiciach. Vypočuli sme si prednášku o živote a vynálezoch Nikola Tesly.
          Videli sme ako funguje Teslovo (Kolumbove vajce) na princípe indukcie, plazmový stĺp, efektný Jakobov rebrík na vyfukovanie elektrického oblúka a iné.
          Vyskúšali sme si ako "chutí" eletrický náboj a pobyt vo Faradayovej klietke, ktorá chráni pred umelým bleskom z Teslovho transformátora.
      Organizátor Mgr. Anna Kalivodová
      Pozrite si viac.
    • Zelené mestečko pred KSK

01.06.2023 09:16

Dňa 19.4.2023 sa žiaci zo školského internátu a žiaci II.A pod vedením triednej učiteľky Mgr. Ing. S. Lengyel Mackovej  zúčastnili akcie "Zelené mestečko", ktorú organizoval Košický samosprávny kraj pri príležitosti Dňa Zeme. Žiaci si s nadšením vyskúšali  vodíkové bicykle,  svoje nadšenie a súťaživosť aktívne dokázali v súťaži o správnom triedení odpadu, zaujalo ich aj využitie termostabilizovaného machu, z ktorého sa vyrábajú obrazy a sú obľúbenými interiérovými dekoráciami, taktiež aj výroba včeloobalov, ochutnávka vody, ktorá prešla špeciálnym uhlíkovým filtrom a pelechy pre psíkov upletené zo starého a nevyužitého oblečenia, ktoré šili priamo v stánku pred KSK pod vedením pani majsterky Bc. Magdalény Marčákovej naše šikovné žiačky, ktorým patrí poďakovanie za účasť na tejto peknej a významnej akcii. Výrobky následne putovali do útulku pre zvieratká.

Kedysi človek bojoval s prírodou, aby prežil. Dnes musíme bojovať za to, aby prežila príroda.

Akceptujme prírodu, vážme si ju, chráňme ju a buďme k nej ohľaduplní, aby bol DEŇ ZEME každý deň!

• MATEMATICKÝ KLOKAN 2023

01.06.2023 09:12

Dňa 27. marca 2023 sa na našej škole opäť uskutočnila matematická súťaž Matematický klokan. Súťaže sa zúčastnilo spolu 10 žiakov z rôznych tried prvého až tretieho ročníka.

Organizátor: Ing. Mgr. S. Lengyel Macková

• ZÁBAVNÁ MATEMATIKA

22.03.2023 08:20

Dňa 28.2. 2023 sa uskutočnila súťaž Zábavná matematika, ktorej sa zúčastnilo 14 žiakov.

Prihlásiť sa mohli žiaci študijných aj učebných odborov.

Súťaž mala tri kolá. V prvom kole žiaci riešili úlohy numerického charakteru, v druhom kole boli úlohy, kde riešenie mali zdôvodniť prevažne slovným komentárom, čo sa niektorým súťažiacim podarilo veľmi dobre. Tretie kolo bolo určené na riešenie sudoku. Žiaci, ktorí dovtedy tento typ úlohy nerobili, nemali dosť trpezlivosti na doriešenie, ale niektorí vyriešili sudoku rýchlo a správne.

Výsledky :     1. miesto     Adam  Koscelanský     2.C

2. miesto     Matej Krajč                   3.C

3. miesto     Dominik Mičinský        1.C

Organizátor: RNDr. Ingrid Gregová

• Ekonomická olympiáda

19.12.2022 09:28
      Dňa 7. 12. 2022 sa konalo školské kolo Ekonomickej olympiády. V našej škole súťažilo spolu 10 súťažiacich z druhého ročníka študijných odborov.
      Súťaž sa konala v on-line režime, znovu v spolupráci s inštitúciou INESS (Inštitút ekonomických a spoločenských analýz) Bratislava.
      Výsledky našich žiakov rozhodli o tomto poradí rebríčka školského kola:

1. Daniel Vagási              II.C                60 b
      2. Nikola Čerčerová        II.A                 52 b
      3. Martin Rudý                II.A                 48 b
      4. Šimon Vereb               II.B                 48 b
      5. Samuel Andó              II.A                 44 b

Na ďalších miestach sa umiestnili postupne:
      Dávid Hancin (II.C), Pavol Papcun (II.A), Patrik Jerga (II.B), Filip Mlynarčík (II.C), Sebastián Kalinič (II.C).
       Všetkým zúčastneným blahoželáme k dosiahnutým výsledkom.
      Víťaz postupuje do krajského kola, tešíme sa a držíme palce :)

(Organizátor súťaže v našej škole: Ing. H. Nováková