• Súťaž SK – UA Innovation Camp

10.12.2023 20:31
      Dňa 28. novembra sa konala v Košiciach celoslovenská súťaž Innovation Camp, a to pod záštitou organizácií JA Slovensko, n.o. a Unicef, v ktorej súťažiacimi boli dvojice slovenských a ukrajinských žiakov a študentov.
      Našu školu reprezentovali štyri takéto súťažné dvojice, a to:
      • Boris Čabák (IV.C) – Oleg Čujko (I.C),
      • Daniel Vágási (III.C) – Artur Petrosov (I.E),
      • Samuel Skladaný (II.C) – Vladyslav Chubatyi (I.D),
      • Denisa Strelcová (II.C) – Artem Polyshchuk (I.D).
      Súťažiaci boli postavení pred výzvu, o ktorej vopred nič nevedeli – konkrétne mali navrhnúť, ako by sa mohli mladí ľudia ich vekovej kategórie viac zapájať do verejného diania, pozitívne ovplyvňovať svoju komunitu a prispieť tak k zlepšeniu života v spoločnosti, či k rozvoju vlastných zručností. Na riešenie mali k dispozícii tri hodiny a následne všetky tímy prezentovali svoje návrhy pred všetkými zúčastnenými, ktorých bolo cca 130, vrátane odbornej poroty, ktorá si všetky návrhy trpezlivo vypočula, kládla doplňujúce otázky a následne zhodnotila. Večer o pol šiestej sa súťažiaci, ktorých bolo vyše 100 z celého Slovenska, dozvedeli výsledky a potešením pre našu školu bolo, že dve z našich súťažných dvojíc boli v vo víťazných tímoch prvého a druhého miesta. Konkrétne:
      1. prvé miesto: súťažný tím, v ktorom participovala dvojica B. Čabák – O. Čujko,
      2. druhé miesto: súťažný tím, v ktorom participovala dvojica S. Skladaný – V. Chubatyi
      Z úspechu našich študentov sa veľmi tešíme, no všetci súťažiaci si zaslúžia obdiv za mimoriadne zodpovedný prístup, vytrvalosť, kreativitu, komunikačné zručnosti a odvahu vystúpiť pred početným a odborným obecenstvom a veríme, že si odniesli cennú skúsenosť, ktorá ich obohatí do ich ďalšieho života.
      Zapísala: Ing. H. Nováková

Projekt Young4Climate

05.12.2023 08:37
      Naša škola sa zúčastnila projektu Young4Climate, ktorý organizovala Via Carpatia EGTC. Cieľom projektu bolo zvýšiť povedomie o adaptácii a zmiernení klimatickej krízy realizáciou série inovatívnych aktivít na zvyšovanie povedomia zameraných najmä na žiakov na 62 stredných školách v Košickom kraji, pomáhať im pochopiť klimatickú agendu a pripraviť ich na boj s klimatickou krízou. Aktivity projektu sa zameriavali na environmentálnu gramotnosť, spôsoby riešenia environmentálnych problémov, pochopenie vlastnej zodpovednosti, hodnotenie a komunikáciu aktuálneho stavu životného prostredia.
      Elektrický kompostér a koše na separovanie odpadu poputujú aj k nám na SOŠT Kukučínova. Tešíme sa, že sa zapojili toľkí žiaci, že sme sa ako škola umiestnili na treťom mieste.
      Jedny smart hodinky z priebežného vyhodnotenia sa ušli aj nášmu žiakovi odboru stolár Jánovi Kriššákovi. Eco hru, ktorú vyvinuli partneri z Technickej univerzity môžeme hrať aj naďalej a vzdelávať sa v klimatických témach moderným spôsobom.
    • Enviro vzdelávanie od KOSITu

24.11.2023 12:01

Dňa 24.11.2023 žiaci prvého ročníka odborov Mechanik hasičskej techniky, Technik vodár vodohospodár a Mechanik elektrotechnik absolvovali netradičné vzdelávanie o separovaní a práci s odpadom. Ďakujeme pani školiteľke Mgr. Ľubomíre Brzovej z KOSIT Košice.

Akciu zabezpečil: Ing. Martin Habala

• iBobor 2023

10.11.2023 08:30
      Už tradične sa naši žiaci zúčastnili celoslovenskej súťaže i Bobor. V kategórii Junior súťažilo 10 žiakov, v kategórii Senior len 6 žiakov.
      Najlepší z Juniorov bol žiak II. A  Adam Tomas, ktorý získal aj titul "Úspešný riešiteľ", najlepší zo Seniorov bol žiak III. C Daniel Vágási.
      Víťazom gratulujeme.

Ekotopfilm - Envirofilm

19.10.2023 08:43
      Dńa 11. 10. 2023 sa žiaci I.D a I.F zúčastnili 50. ročníka filmového festivalu Ekotopfilm - Envirofilm. Je to najstarší filmový festival o trvalo udržateľnom rozvoji na svete.