• FINNkvíz - súťaž

19.12.2022 09:20
      Dňa 23. 11. 2022 sa žiaci druhého ročníka zúčastnili krajského kola súťaže FINNkvíz. Súťaž vyhlásila Nadácia NN ľuďom. Pre  súťažiacich bolo pripravených 20 otázok z rôznych oblastí finančnej gramotnosti. V každom z ôsmich krajov boli vyhodnotení a odmenení traja najlepší súťažiaci.
      V rámci našej školy je poradie súťažiacich po vyhodnotení nasledovné:

1.  Martin Rudý    (II.A)
      2. Nikola Čerčerová      (II.A)
      3. Samuel Andó       (II.A)
      4. Pavol Papcun      (II.A)
      5. Adam Koscelánsky      (II.C)
      6. Sebastián Kalinič       (II.C)
      7. Daniel Vagási        (II.C)
      8. Lukáš Fabišík       (II.A)

Všetkým našim súťažiacim blahoželáme k dosiahnutým výsledkom :)
      (Organizátor súťaže v našej škole: Ing. H. Nováková)

Ekotopfilm - Envirofilm

15.11.2022 08:15
      Dňa 17.10.2022 sa naši žiaci II.A, II.B a III.B triedy zúčastnili najstaršieho filmového festivalu o trvalo udržateľnom rozvoji na svete Ekotopfilm-Envirofilm v kine Úsmev v Košicich.
    • iBOBOR

11.11.2022 10:11
      Už tradične sme sa zúčastnili celoslovenskej súťaže iBobor, kde sa súťažilo vo dvoch kategóriách. Seniorov bolo 9, Juniorov takisto 9.
      Medzi Seniormi sa najlepšie umiestnil Dominik Cimerman z III. A
      Najlepší Junior bol Maximilián Rákoš z II. A
      Víťazom gratulujeme a tešíme sa na účasť v budúcom školskom roku.

IT SHOW

10.11.2022 17:59
      Dňa 4. novembra sa triedy II. C a III. A zúčastnili výstavy IT technológií IT Show konanej v priestoroch OC Optima. Organizátorom výstavy bol už tradične firma Datacomp s.r.o. Mali možnosť si prezrieť noviny vo svete IT tchológií, vyskúšali si nové počítače, zahrali sa, vypočuli si prednášku IT odborníka Ondreja Macka.
    • INOVAČNÝ WORKSHOP

21.09.2022 19:17

Dňa 21. 9. 2022 sa študenti IV.D triedy zúčastnili na inovačnom workshope zameranom na rozvoj inovatívneho a kreatívneho myslenia, a to v priestore Kulturparku, počas konania konferencie SlovakiaTech.

Pod vedením lektorov absolvovali špeciálne kreatívne techniky a cvičenia, ktoré u nich priamo vyprovokovali ich fantáziu, výsledkom čoho boli nové inšpiratívne idey. Po niekoľkohodinovej tvorivej, ale veselej aktivite, pri ktorej aktérom   neobvykle rýchlo uplynul čas, študenti ukončili workshop prezentovaním svojich nápadov.

Základnou  myšlienkou  inovačného workshopu  pre študentov bolo  povzbudenie mladých ľudí, aby sa nebáli vymýšľať, tvoriť a realizovať svoje častokrát jedinečné a originálne podnikateľské nápady.

Tento workshop je súčasťou národného projektu Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky a realizuje ho Slovenská inovačná a energetická agentúra. Inovačný workshop bol zostavený v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.