Sing to Win [Spievaj, aby si vyhral]

08.06.2018 12:53

Dňa 7.6.2018 sa na našej škole konala súťaž „Sing to Win“ zameraná na počúvanie s porozumením piesní v angličtine. Súťaže sa zúčastnilo 16 žiakov 1. ročníka študijných odborov.

Žiaci mali za úlohu vypracovať 100 odpovedí rozdelených do 12 úloh ku 4 piesňam v anglickom jazyku. Úlohy boli zamerané na pozorné počúvanie a porozumenie textom piesní, na vedomosti zo slovnej zásoby aj gramatiky a taktiež na preklad anglického textu do slovenčiny.

Traja najúspešnejší žiaci získali ako odmenu okrem menších drobností aj knihy v anglickom jazyku, ktoré im, dúfame, pomôžu sa v ňom ďalej zdokonaľovať.

Najúspešnejší žiaci:

1. Matej Jurčík (I.E)

2. Ľudovít Jaško (I.E)

3. Roman Kačmár (I.D)

Organizátor súťaže: Mgr. Júlia Hnatová

Pomocný dozor a hodnotiteľ: Mgr. Eva Kršková

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a výhercom blahoželáme!

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

10.04.2018 13:02
      Dňa 27. marca 2018 sa stretli najlepší recitátori z našej školy a predviedli svoj talent  v školskom kole. Zúčastnilo sa ho 8 žiakov. Výsledky dopadli nasledovne :
      1. miesto : Denisa Koribaničová (I.E)
      2. miesto : Anna Mária Šepíková (I:C)
      3. miesto : Martina Godžaková (II.E)

Súťaž zorganizovala : Mgr. Martina Mikulová
    • Každoročná súťaž: "Čo vieš o anglicky hovoriacich krajinách - USA?"

07.03.2018 13:31
      Dňa 7. marca 2018  sa konal 8. ročník súťaže "Čo vieš o anglicky hovoriach krajinách". Tentokrát bol venovaný Spojeným štátom americkým. Otázky boli zamerané na geografiu, históriu a rôzne zaujímavosti o tejto krajine.Súťaže sa zúčastnilo 15 žiakov prvých až tretích ročníkov študijných aj učebých odborov. Výsledky:
      1. miesto : Denis Skalka - II. B
      2. miesto : Daniel Varšo -III. B
      3. miesto : Matej Jurčík - I. E
      Organizátor súťaže : Ing. Katarína Goldová

19.12.2017 08:45
      Dňa 21.11.2017 sa uskutočnilo školské kolo 9. ročníka olympiády v anglickom jazyku, ktoré organizovali Ing. Katarína Goldová a Ing. Hana Nováková. Súťaže sa zúčastnilo 19 žiakov prvých až tretích ročníkov študijných odborov. Študenti vypracovali gramatické cvičenia, úlohy zamerané na prácu s textom a počúvali zvukové nahrávky, podľa ktorých riešili úlohy.
      Výsledky:
      1. miesto: Hajdu Viktor     III.C
      2. miesto: Rudy Peter       III.E
      3. miesto: Oršík Adam      III.C
      Víťazovi srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov pri súťažení  v obvodnom kole olympiády.
    • OLYMPIÁDA ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY - 10. ročník, šk. r. 2017/2018

07.12.2017 11:30

7. 12. 2017 sa uskutočnilo ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY. Zúčastnilo sa 15 žiakov z rôznych tried a ročníkov. Žiaci museli počas 60 minút vypracovať test s 22 úlohami a taktiež slohovú prácu. Najlepšie sa darilo týmto 3 žiakom:

1.miesto - Adam Čilik - 25 b.

2.miesto - Denisa Koribaničová - 21 b.

3. miesto - Ján Cap - 20 b.

Víťazom srdečne blahoželáme! :)

Organizačné zabezpečenie: Mgr. Ivana Hostovičaková, Mgr. Jana Butalová