ŠLOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY

11.01.2022 10:06
      Dňa 10.12.2021 sa konalo ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY ZO SLOVENKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY online formou cez rozhranie EduPage. Bol vytvorený celoštátny test /25 úloh/, ktorý žiaci vypracovali v presne stanovenom čase. Na test mali súťažiaci maximálne 35 minút.  Zúčastnilo sa spolu 13 žiakov. V kategórii B /1. a 2. ročník/ súťažilo - 6 žiakov, v kategórii A /3. a 4. ročník/ - 7 žiakov.
      Víťazi:
      1. miesto - Adam Koscelánsky - I.C
      2. miesto - Bibiána Smolenová - IV.D
      3. miesto - René Džubak - IV.A
      Všetkým žiakom ďakujem za účasť a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!

Adamovi Koscelánskemu, ktorý nás bude reprezentovať 11. 2. v krajskom kole, držíme palce!

Organizátor: Mgr. Ivana Hostovičaková.

22.11.2021 08:44
      Dňa 16.11.2021 sa uskutočnilo školské kolo 13.ročníka olympiády v anglickom jazyku, za účasti 17 žiakov všetkých ročníkov študijných odborov na našej škole. Žiaci riešili úlohy určené na počúvanie s porozumením, gramatické cvičenia a čítanie s porozumením. Víťazom školského kola sa stal Dávid Hegedus z III.C triedy s počtom bodov 55 ( zo 60 bodov), na druhom mieste sa umiestnil Ladislav Rajdoš z II.C triedy s 51 bodmi a na treťom mieste bol Kristián Oršoľa z III.C triedy s rovnakým počtom bodov. Víťaz súťaže sa zúčastní okresného kola Olympiády v anglickom jazyku v januári 2022. Organizátorky:  Ing. Katarína Goldová, Ing. Hana Nováková

Regionálne kolo Hviezdoslavovho Kubína 2021

24.06.2021 09:17

V priestoroch Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiaciach sa dňa 16. 6. uskutočnilo regionálne kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy IV. a V. kategórie - Hviezdoslavov Kubín 2021. Zúčastnila sa ho aj šikovná žiačka našej školy - Bibiána Smolenova z III.D, ktorá súťažila v umeleckom prednese prózy so súťažným textom - Dievčatko so zápalkami, autor - Hans Christian Andersen.
      Bibiáne veľmi pekne ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

Mgr. Ivana Hostovičaková.

Uhádni názov knihy!

30.03.2021 15:26
      Marcová súťaž - Uhádni názov knihy!

HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2021

26.02.2021 11:49
      ŠKOLSKÉ ONLINE KOLO HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA 2021

Každý rok sa v našej škole koná školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Tento rok sa však školské kolo neuskutočnilo v priestoroch školy, ale online formou.
      Žiaci, ktorí z online triednych kôl postúpili do školského kola nahrali nahrávky, ktoré si porota v tomto zložení: Mgr. Ivana Hostovičaková, Mgr. Jana Butalová. Mgr. Katarína Krištofová, Ing. Slávka Šoltésová následne vypočula a dňa 25. 02. 2021 sa na online porade dohodla na víťazoch.
      Svoje recitatačné schoponosti a nadanie tento rok predviedlo 14 súťažiacich.
      Víťazom srdečne blahoželáme a zároveň by som aj v mene kolegýň slovenčinárok chcela úprimne poďakovať a pochváliť všetkých súťažiacich, ktorí nás svojimi nahrávkami a výkonmi veľmi milo prekvapili a potešili!
      Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEM všetkým zúčastneným žiakom!

VÝSLEDKY:
      1. miesto - Bibiána Smolenová - III.D - H. Ch. Andersen - Dievčatko so zápalkami.
      2. miesto - Boris Čabák - I.C - Andrej Sládkovič - Vraví oko tvoje.
      3. miesto - Anna Mária Šepíková - IV.C - Ján Smrek - Báseň o krásnej matke.
      4. miesto - Mária Šútorová - III.D - Jozef Urban - Ráno poskladaných slnečníkov.

Organizátor: Mgr. Ivana Hostovičaková.

1. miesto - Bibiána Smolenová - III.D
       2. miesto - Boris Čabák - I.C