HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2021

26.02.2021 11:49
      ŠKOLSKÉ ONLINE KOLO HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA 2021

Každý rok sa v našej škole koná školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Tento rok sa však školské kolo neuskutočnilo v priestoroch školy, ale online formou.
      Žiaci, ktorí z online triednych kôl postúpili do školského kola nahrali nahrávky, ktoré si porota v tomto zložení: Mgr. Ivana Hostovičaková, Mgr. Jana Butalová. Mgr. Katarína Krištofová, Ing. Slávka Šoltésová následne vypočula a dňa 25. 02. 2021 sa na online porade dohodla na víťazoch.
      Svoje recitatačné schoponosti a nadanie tento rok predviedlo 14 súťažiacich.
      Víťazom srdečne blahoželáme a zároveň by som aj v mene kolegýň slovenčinárok chcela úprimne poďakovať a pochváliť všetkých súťažiacich, ktorí nás svojimi nahrávkami a výkonmi veľmi milo prekvapili a potešili!
      Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEM všetkým zúčastneným žiakom!

VÝSLEDKY:
      1. miesto - Bibiána Smolenová - III.D - H. Ch. Andersen - Dievčatko so zápalkami.
      2. miesto - Boris Čabák - I.C - Andrej Sládkovič - Vraví oko tvoje.
      3. miesto - Anna Mária Šepíková - IV.C - Ján Smrek - Báseň o krásnej matke.
      4. miesto - Mária Šútorová - III.D - Jozef Urban - Ráno poskladaných slnečníkov.

Organizátor: Mgr. Ivana Hostovičaková.

1. miesto - Bibiána Smolenová - III.D
       2. miesto - Boris Čabák - I.C
       3. miesto - Anna Mária Šepíková - IV.C
       4. miesto - Mária Šutorová - III.D

06.12.2020 16:37
      Olympiáda v anglickom jazyku

Krajské kolo súťaže - Hviezdoslavov Kubín 2020 - 66. ročník

07.10.2020 13:16

Žiačka 4.C triedy - Anna Mária Šepíková sa dňa 6. 10. 2020 zúčastnila KRAJSKEJ SÚŤAŽNEJ PREHLIADKY V UMELECKOM PREDNESE POÉZIE A PRÓZY, TVORBE DIVADIEL POÉZIE A DETSKÝCH RECITAČNÝCH KOLEKTÍVOV KSK. Miesto konania: Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria v Košiciach.

Tentokrát kvôli situácii okolo covid19 prebiehalo KK Hviezdoslavovho Kubína inak, ako v predchádzajúcich rokoch - z prednesu každého zo súťažiacich sa urobila nahrávka. Jednotlivé nahrávky boli odovzdané komisii, ktorá rozhodne o víťazovi.

Anke Šepíkovej veľmi pekne ďakujeme za účasť.

Mgr. Ivana Hostovičaková.

DIVADELNÉ PREDSTAVENIE TOM, DICK A HARRY!

20.06.2020 18:37
      Dňa 26. 2. si žiaci z III.A, III.C a III.D triedy pozreli divadelné predstavenie "TOM, DICK A HARRY" v Štátnom divadle v Košiciach. Táto bláznivá situačná komédia sa už dlhšie drží v repertoári Štátneho divadla Košice. Predstavenie žiakov nesklamalo. Z divadla odchádzali nadšení a verím, že v budúcnosti sami nájdu cestu do takýchto stánkov kultúry, čo bolo aj jedným z cieľom podujatia. Žiakov z jednotlivých tried sprevádzali vyučujúce: Mgr. Ivana Hostovičaková, Mgr. Katarína Krištofová, Mgr. Jana Butalová.
      Divadelné predstavenie zorganizovala: Mgr. Ivana Hostovičaková.
    • Súťaž o anglicky hovoriacich krajinách

20.02.2020 08:41
      Súťaž o anglicky hovoriacich krajinách