• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

30.01.2024 07:56
      Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

Dňa 17.1.2024 sa konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku, na ktorom sa zúčastnil víťaz školského kola v anglickom jazyku na našej škole Lukas Lörinc Ii.C triedy. Napriek tomu, že nepostúpil do ďalšieho kola, ďakujeme mu za účasť.
    • OLYMPIÁDA ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA

19.12.2023 11:24
      Dňa 14.12.2023 sa na našej škole konalo školské kolo OLYMPIÁDY ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA. Olympiády sa zúčastnilo v kategórii A (1.-2. roč. ): 9 žiakov a v kategórii B (3.-4. roč.) : 14 žiakov. Žiaci mali najprv vypracovať test online formou, ktorý pozostával z 25 úloh. Druhá časť olympiády pozostávala z tvorby textu a tretiu časť tvorili rečnícke prejavy. Komisia (Mgr. Martina Derdziaková, PhDr. Alica Dulinová) po vyhodnotení výsledkov rozhodla takto :
      1. miesto :Adam Koscelánsky (III.C) - 42 b
      2. miesto : Richard Dubaj (I.F) -40 b
      3. miesto : Michal Džavoronok (II.B) - 36 b

Zapísala : Mgr. Martina Derdziaková

11.12.2023 14:29
      Dňa 27. novembra 2023 sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku, na ktorom sa zúčastnilo v tomto roku 20 súťažiacich z takmer všetkých tried štvorročných študijných odborov. Po písomnej časti sa prví traja umiestnení žiaci ešte zúčastnili na ústnej časti súťaže a po nej odborná porota (Mgr. Eva Kršková, Ing. H. Nováková) dospeli ku záverečnému vyhodnoteniu prvých troch miest takto:
      1.miesto             Lukas Lorinc               II.C
      2.miesto             Michal Džavoronok    II.B
      3.miesto             Dávid Zatroch             II.C
      Všetkým súťažiacim blahoželáme k úspechu a víťazovi budeme držať palce pri reprezentácii našej školy v okresnom kole súťaže.
      Zapísala: Ing. H. Nováková
    • Potulky po historických pamiatkach Košíc

05.12.2023 11:24

Dňa 21. septembra 2023 sa maturanti (zo IV.B) už tradične vybrali na exkurziu po historickom centre mesta, aby si osobne pozreli vybrané historické pamiatky a budovy. Konkrétne na návrh pedagogického dozoru (Mgr. D. Golianovej a Ing. H. Novákovej) upriamili pozornosť okrem iného na budovu Domu umenia, Forgáčovský palác (dnešnú Vedeckú knižnicu – tú si pozreli aj zvnútra), pamätník na holokaust, podzemné archeologické múzeum pod Hlavnou ulicou, sochu košického erbu, kaplnku sv. Michala, Dóm sv. Alžbety, zvon Urban a Urbanovu vežu, (ne)spievajúcu fontánu a zvonkohru, uličku remesiel – Hrnčiarsku ulicu, Miklušovu väznicu, či najstaršiu košickú reštauráciu. Čas ubehol rýchlo, a síce by v Košiciach ešte veľa bolo čo pozerať, maturanti sa nateraz boli nútení vrátiť späť do školy na ďalšie vyučovacie hodiny.

Zapísala: Ing. H. Nováková

• Knižnica