• Regionálne kolo Hviezdoslavovho Kubína 2021

•
            V priestoroch Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiaciach sa dňa 16. 6. uskutočnilo regionálne kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy IV. a V. kategórie - Hviezdoslavov Kubín 2021. Zúčastnila sa ho aj šikovná žiačka našej školy - Bibiána Smolenova z III.D, ktorá súťažila v umeleckom prednese prózy so súťažným textom - Dievčatko so zápalkami, autor - Hans Christian Andersen.
            Bibiáne veľmi pekne ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

Mgr. Ivana Hostovičaková.

• Oznam o konaní II. kola prijímacích skúšok

• Dôležitý oznam záujemcom o štúdium o konaní II. kola prijímacích skúšok

Dňa 22. júna 2021 sa uskutočnia prijímacie skúšky pre žiakov 9. ročníka základnej školy, ktorí si podali prihlášku na našu školu do študijných odborov v druhom kole.

Skúšky sa konajú z matematiky a slovenského jazyka. Začiatok je stanovený na 11,00 h, z organizačných dôvodov príchod do školy na 10,45 h. Pri vstupe do školy sa žiak nemusí preukázať testom na Covid-19. V priestoroch školy musia mať na tvári nasadené ochranné rúško.

Je nevyhnutné priniesť si so sebou písacie potreby, občiansky preukaz. Zároveň je potrebné premyslieť si voľbu etickej a náboženskej výchovy, záujem o internát a prípadný záujem o iný cudzí jazyk ako anglický (ak by bola možnosť voľby). Tieto informácie budú učitelia zisťovať po vykonaní testov. Zákonní zástupcovia žiakov, ktorí neuviedli mená a adresy oboch zákonných zástupcov na prihláške sú povinní oznámiť prostredníctvom svojich deít chýbajúce údaje a v ideálnom prípade aj e-mailové adresy oboch rodičov.

Vopred upozorňujeme, že do budovy školy rodičia nebudú môcť vstúpiť, budú môcť počkať svoje deti na školskom dvore v primeraných rozostupoch.

Žiaci, ktorí si podali prihlášku na trojročný resp. dvojročný učebný odbor prijímacie skúšky nekonajú.

• Možnosť prihlásiť sa na štúdium v druhom kole prijímacieho konania

• Deviataci, máte možnosť prihlásiť sa v druhom kole prijímacieho konania na štúdium na našej škole, napríklad aj v študijnom odbore mechanik elektrotechnik. Pri tomto odbore spolupracujeme so združením výrobcov domácich spotrebičov Applia, ktoré sponzorovalo materiálno-technické vybavenie školy a po skončení štúdia ponúka zamestnanie vo firmách Candy, Whirlpool, De Longhi, Miele, Gorenje, Beko, Stiebel, Elektrolux. Skúste to u nás!

• Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.

• Pred pár dňami slávnostne ukončili štúdium v poradí už druhí absolventi odboru "technik-vodár-vodohospodár"Hlavným cieľom tohto odboru na SOŠ technickej na Kukučínovej ulici v Košiciach je poskytovať vyprofilovaných absolventov, ktorých Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. podporuje a zaúča už počas štúdia. Navyše im po úspešnom ukončení školy garantuje aj prácu v niektorom z jej deviatich závodov.Minuloroční absolventi už našli svoje uplatnenie vo VVS, a.s. a čoskoro k nim pribudnú aj noví absolventi. Z 18 študentov sa niektorí rozhodli pokračovať ďalej v štúdiu na vysokých školách, ďalší smerujú do praxe. Prví traja sa už o pár dní stanú plnohodnotným pracovníkmi Závodu Košice.Držíme im palce!

• Online stretnutie ISIC preukazov

• Vážení rodičia, milí stredoškoláci!
            Radi Vás privítame na krátkom online stretnutí.
            Dozviete sa prečo a ako je potrebné predlžiť platnosť ISIC preukazu.
            Zodpovieme Vaše otázky k využitiu preukazov.
            Termíny a linky stretnutí nájdete tu:
            Vyberte si svoj čas a vyhrajte peknú cenu!
            Vidíme sa 
            Tím ISIC