• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2022 - ŠKOLSKÉ KOLO

• Aj tento školský rok sa v priestoroch našej školy dňa 27. 1. uskutočnilo školské kolo už 68. ročníka recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.
            V učebni 32 sa stretli 7 študenti školy /z prvých, druhých, tretích a štvrtých ročníkov/, ktorí majú blízky vzťah ku krásnej literatúre.
            Do poroty zasadli: Mgr. Ivana Hostovičaková /učiteľka slovenského jazyka a literatúry/ a Ing. Slávka Šoltésová /zástupkyňa školy/, ktoré sa spoločne započúvali do umeleckého prednesu poézie, prózy a vlastnej tvorby.
            Všetkým recitátorom patrí poďakovanie za účasť a pochvala za pekné ukážky/umelecký dojem.
            Organizátor súťaže: Mgr. Ivana Hostovičaková.

Vyhodnotenie:
            1. miesto - Bibiána Smolenová - IV.D - /Anton Marec - Koľko vrcholov majú Tatry/ - PRÓZA
            2. miesto - Jozef Fialík - III.C - /Miroslav Válek - Z vody/ - POÉZIA
            3. miesto - Boris Čabák - II.C - /Andrej Sládkovič - Vraví oko tvoje/ - POÉZIA

Víťazom srdečne blahoželáme!

Žiačka Bibiána Smolenová postupuje do OKRESNÉHO KOLA SÚŤAŽE, ktoré by sa malo uskutočniť 22. 4. 2022.
            Gratulujeme a držíme jej palce!

• ŠLOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA  A LITERATÚRY
          • ŠLOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY

• Dňa 10.12.2021 sa konalo ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY ZO SLOVENKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY online formou cez rozhranie EduPage. Bol vytvorený celoštátny test /25 úloh/, ktorý žiaci vypracovali v presne stanovenom čase. Na test mali súťažiaci maximálne 35 minút.  Zúčastnilo sa spolu 13 žiakov. V kategórii B /1. a 2. ročník/ súťažilo - 6 žiakov, v kategórii A /3. a 4. ročník/ - 7 žiakov.
            Víťazi:
            1. miesto - Adam Koscelánsky - I.C
            2. miesto - Bibiána Smolenová - IV.D
            3. miesto - René Džubak - IV.A
            Všetkým žiakom ďakujem za účasť a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!

Adamovi Koscelánskemu, ktorý nás bude reprezentovať 11. 2. v krajskom kole, držíme palce!

Organizátor: Mgr. Ivana Hostovičaková.

• Návrat po prázdninách

• Milí študenti,

po predĺžených prázdninách sa opäť stretneme v pondelok 10. januára, ideme podľa rozvrhu v párnom týždni.

Nezabudnite sa doma otestovať, aby sme všetci vydržali dlho zdraví. V Edupage nezabudnite podať vyhlásenie o bezpríznakovosti. Verím, že všetci spolu strávime v zdraví posledné dni prvého polroka.

• Nadpis

• Nadpis