Exkurzia v ČOV v Stropkove

02.05.2019 09:24
      Dňa 11.4.2019 sa žiaci III.C triedy spolu s majstrom OV Milanom Somošim zúčastnili exkurzie v ČOV v Stropkove. Exkurziou ich sprevádzala
      technologička ČOV, ktorá prítomným vysvetlila celý postup od
      mechanického čistenia cez biologické až po lisovanie kalu. Exkurzia bola poučná a obohatila teoretické vedomosti žiakov z danej oblasti.
    • Seminár zameraný na novinky v stavebných materiáloch a technológiách

28.04.2019 19:40
      Dňa 16. apríla 2019 sa v hoteli Košice uskutočnil seminár zameraný na novinky v stavebných materiáloch a technológiách.
    • Exkurzia na Hati na sídlisku Nad jazerom - Vyšné Opátske a pod Ťahanovcami

13.04.2019 18:25
      Dňa 9.4.2019 sa uskutočnila exkurzia na hati Vyšné Opátske a v Ťahanovciach, ktorej sa zúčastnili žiaci II.C triedy študijného odboru Technik vodár vodohospodár. Pedagogický dozor vykonávali učiteľky Ing. Ingrid Halušková a Ing. Beáta Sárossyová. Odborný výklad mal zamestnanec Slovenského vodohospodárskeho podniku, pracovisko Košice, Ing. Lukáš Šlosár. Na hati Vyšné Opátske bol prítomný aj majster hatiar, ktorý ukázal žiakom manipuláciu so štrkovým výpustom a tiež s druhým haťovým poľom. Na záver otvoril " perličkovanie" na vzdutej hladine pred haťou, ktoré v zimnom období zabraňuje hromadeniu ľadu na hati tým, že ľad pred haťou rozpúšťa. Po prehliadke hate Vyšné Opátske sa žiaci spolu s učiteľkami a zástupcom správcu hate presunuli smerom proti toku Hornádu na miesto, kde sú umiestnené odberné zariadenia na napúšťanie priemyselnej časti Jazera. Cesta na zastávku električky viedla cez sypané teleso, ktoré rozdeľuje rekreačnú časť Jazera od priemyselnej. Z priemyselnej časti odoberá vodu aj USS Košice.
      Hať v Ťahanovciach je v pomerne zlom stave pred rekonštrukciou, na ktorú je už vypracovaná projektová dokumentácia. Tu žiaci videli aj rybochod, ktorý hať Vyšné Opátske nemá. Taktiež  Ing. Šlosár upriamil pozornosť žiakov na nápustný objekt "Mlynského náhonu".Žiaci mali možnosť porovnať hať pred rekonštrukciou (Ťahanovce) a zrekonštruovanú hať (Vyšné Opátske).
      Exkurzia bola prínosom, pretože žiaci si mohli overiť teoretické vedomosti získané v škole  priamo v praxi.
    • Exkurzia na ČOV Humenné a Snina

14.06.2019 14:44
      Dňa 4.4.2019
    • MEĎ 2019

10.04.2019 09:30
      Dňa 3.4.2019 sa žiaci IV.D študijného odboru MSIZ za pedagogického dozoru Ing. Beáty Sárossyovej zúčastnili 16. ročníka medzinárodnej online súťaže MEĎ 2019, ktorej organizátorom je SPŠS Fajnorovo nábrežie č.5, Bratislava a Európsky inštitút medi. Umiestnili sme sa na 5. mieste.