Exkurzia do Krajského múzea v Prešove.

11.06.2018 17:09
      Dňa 7.6.2018 sa žiaci III.E triedy - Staviteľstvo -požiarna ochrana zúčastnili exkurzie v Krajskom múzeu v Prešove. Okrem iného si pozreli aj expozíciu "Hasičská technika", kde sa oboznámili s históriou požiarnej ochrany, nielen v listinnej podobe  ale aj s prostriedkami a technikou.

Festival remesiel - Kežmarok

11.06.2018 16:54
      V dňoch 7.- 8. 6. 2018 sa vKežmarku konal festival remesiel, ktorého sa zúčastnili aj žiaci našej školy.

Exkurzia v ČOV

18.06.2018 11:58

Dňa 30.5.2018 sa žiaci 2.D a 7.6.2018 žiaci 2.C v doprovode majstrov OV zúčastnili exkurzie v Kokšov-Bakši v areáli Čistiarne odpadových vôd. Po príchode ich čakal smenový majster, ktorý ich sprevádzal po areáli a poukazoval jednotlivé objekty. V týchto objektoch sa čistí odpadová voda pritekajúca z mesta. Počas procesu sa voda čistí mechanicky a aj biologicky. Celý proces úpravy je riadený z dispečingu. Po vyčistení má voda vyhovujúce parametre a je znovu vypúšťaná do rieky Hornád. Táto exkurzia bola dostatočne náučná. Žiaci si pochvaľovali výklad majstra.

Exkurzia - Hasičská záchranná služba Letisko Košice

11.06.2018 16:30
      Dňa 23.5.2018 sa žiaci II.E a III.E študijného odboru Stavisteľstvo - požiarna ochrana zúčastnili exkurzie na Letisku v Košiciach.

• Exkurzia na stavbe terasových domov na Žižkovej ulici.

13.06.2018 13:13
      Dňa 6. 6. 2018 sa uskutočnila exkurzia na prebiehajúcej stavbe terasových bytov na Žižkovej ulici. Investorom stavby je Herberia a dodávateľom firma Strabag. Zúčastnili sa jej žiaci II. E triedy študijného odboru staviteľstvo požiarna ochrana s vedúcou Ing. Ingrid Haluškovou. Zúčastnených sprevádzal technik stavby Ing. Boržík, ktorý im počas prehliadky vysvetlil technologické postupy prebiehajúce na stavbe. Žiaci videli 3-izbové byty s príslušenstvom a veľkou terasou, ktorá po dokončení stavby bude zatrávnená.