CONECO 2018

26.04.2018 08:31
      Súťaž žiakov profesie maliar, tesár  v dňoch 11.-12.4.2018 CONECO 2018,  Bratislava
      Súťaže sa zúčastnili:
      - MOV Sklenka Ján (tesár) + dvaja žiaci tretieho ročníka, ktorí získali 1. miesto na Slovensku a 2.miesto s medzinárodnou účasťou. Súťaže sa zúčastnilo sedem družstiev.
      - MOV Sliva Oto (maliar) + dvaja žiaci druhého ročníka. Súťaže sa zúčastnilo šesť družstiev. Naši žiaci sa umiestnili na 4.mieste.
      Výstavy sa zúčastnil aj Michal  Fedorko.

• SEMINAR - TZB

25.04.2018 16:08
      Dňa 20.4.2018 sa v priestoroch hotela ROCA uskutočnil seminár TZB, na ktorom prezentovali svoje produkty firmy CERTIMA, HERZ, USS, WILO. Firmy prezentovali svoje skúsenosti z prevádzky kotlov, využitia odlišností v konštrukcii kotlov, sálavé systémy z pohľadu HERZ,
      realizáciu kotolne na biomasu v Pezinku, trendy v „malej“ biomase – kondenzačné kotly HERZ, sortiment radiátorov KORAD a podmienky ich použitia a novinky a trendy v oblasti obehových
      čerpadiel – Stratos Maxo. Seminára sa zúčastnili učiteľky odborných stavebných predmetov Ing. Ingrid Halušková, Ing. Beáta Sárossyová  a Ing. Iveta Vargová.

Školenie s firmou WEBER TERRANOVA

25.04.2018 15:40
      Dňa 5.4.2018 sa v priestoroch COV uskutočnilo školenie pre žiakov učebného odboru Murár so zameraním na dekoračné a dizajnové omietky. Školenia sa zúčastnili žiaci II.F triedy s majstrom OV Radomírom Gáborom.
    • MEĎ 2018

03.10.2018 12:18
      Dňa 21.3.2018 sa žiaci IV.D za pedagogického dozoru Ing. Beáty Sárossyovej zúčastnili 15. ročníka medzinárodnej online súťaže MEĎ 2018, ktorej organizátorom je SPŠS Fajnorovo nábrežie č.5, Bratislava a Európsky inštitút medi. Umiestnili sme sa na 5. mieste.

Exkurzia vo VVaK Košice

06.04.2018 09:47
      Dňa 22.3.2018 sa majstri OV Bc. Miroslav Bodnár a Milan Somoši spolu so žiakmi 2 C triedy v počte 19 žiakov zúčastnili exkurzie v laboratóriu vo VVaK Košice. Exkurzia bola zameraná na rozbor pitnej vody. Ochotní pracovníci laboratória žiakov previedli a odborne informovali o svojej špecifickej práci. V jednotlivých laboratóriach kde majú meracie prístroje na zistenie nezávadnosti vody žiakom predviedli ukážky rozboru vody. Rozborom zisťovali či vzorky spĺňajú požadované kritériá v závislosti od použitia vody podľa normy.
      Táto exkurzia bola dostatočne náučná, žiaci si pochvaľovali výklad odborných pracovníkov laboratória.