Exkurzia v úpravovni vody Bukovec

06.04.2018 10:05
      Dňa 15.2.2018 sa za pedagogického dozoru majstrov OV Milana Somošiho a Bc. Miroslava Bodnára žiaci 2.C triedy v počte 17 zúčastnili exkurzie v úpravovni vody v Bukovci. Počas exkurzie žiaci mohli vidieť ako sa upravuje surová voda z vodnej nádrže Bukovec až po použitie na pitné účely pre dodávku do krajského mesta Košice.
      Priamo v úpravovni žiaci videli ako sa surová voda čistí sedimentáciou, kremičitým pieskom a pridávaním soli namiesto chlóru. Takto upravená voda už odchádza samospádom potrubím do verejného vodovdu ktorý zásobuje krajské mesto Košice.

• Odborná prednáška firmy REMS s.r.o.

01.02.2018 11:24
      Dňa 31.1.2018 sa v priestoroch COV uskutočnila odborná prednáška firmy REMS s.r.o. v zastúpení pánom Pavlom Frenakom, ktorá bola spojená s praktickými ukážkami spájania potrubí z rôznych materiálov. Firma sa zameriava na predaj vlastných strojov a nástrojov na opracovanie rúrok z rôznych materiálov dostupných na trhu. Odbornej prednášky sa zúčastnili žiaci III.D, II.D a I.B, Ing. Beáta Sárossyová, Ing. Ingrid Halušková, Bc. Miroslav Bodnár a Milan Somoši.

Odborná prednáška firmy WAVIN s.r.o.

01.02.2018 11:13
      Dňa 29.1.2018 sa v priestoroch COV uskutočnila odborná prednáška firmy Wavin s.r.o. v zastúpení pánom Gabrielom Jasečkom. Odborná prednáška bola zameraná na plastové potrubné systémy EKOPLASTIK pre rozvody studenej vody, teplej vody, dažďovej vody, kanalizácie, plynu, vykurovania a klimatizácie. Prezentované boli novinky v tejto oblasti, ktoré predstavovali potrubia EVO PP-RCT a FIBER BASALT PLUS. Odbornej prednášky sa zúčastnili žiaci II.C, II.D v doprovode Ing. Beáty Sárossyovej, Ing. Ingrid Haluškovej a žiaci I.C v doprovode Milana Somošiho a Bc. Miroslava Bodnára.
    • Exkurzia v laboratóriach SvF TU Košice

18.12.2017 09:31
      Dňa 14.12.2017 sa zúčastnili žiaci III.E exkurzie v laboratóriách SvF a TU v Košiciach, kde si prezreli kompletné vybavenie výskumného pracoviska zameraného predovšetkým na TZB. Exkurzia s odborným výkladom bola veľmi zaujímavá a žiakom sa páčil predovšetkým inteligentný "domček", ktorý umožňuje rôzne simulácie okrajových podmienok.
      Exkurziu organizačne zabezpečila Ing. Vargová.
    • Prednáška firmy JOHN GUEST

15.12.2017 09:28
      Dňa 11.12.2017 sa v COV uskutočnila prednáška s ukážkami materiálov na tému: Spájanie potrubia zásuvným systémom Speedfit od firmy John Guest. Prednášky sa zúčastnili žiaci prvých ročníkov študijných odborov TVV a MSIZ, žiaci tretieho ročníka študijného odboru MSIZ za doprovodu Ing. Ingrid Haluškovej a tiež žiaci z partnerskej SOŠ z Dobšinej.