Exkurzia v ASKO zvare v spolupráci s firmou LINDE

19.11.2018 11:59
      Dňa 13.9.2018 sa žiaci III. C zúčastnili za doprovodu majtrov OV Bc. Miroslava Bodnára a Milana Somošiho dní otvorených dverí v ASKO zvare v spolupráci s firmou LINDE na južnej triede číslo 82. Žiaci tam mohli vidieť zváračsku techniku, ochranné pracovné prostriedky, technické plyny a príslušenstvo k nim, elektro bicykel kde si mohli vyskúšať jazdu. Niektorí si vyskúšali aj zváranie v ochrannej atmosfére. Jedna zo zaujímavých ukážok bola čistenie vozíka pomocou suchého ľadu. Asi najzaujímavejšia ukážka bola výroba zmrzliny kde si ju mohli žiaci ochutnať.

• Exkurzia na Katedre technických zariadení budov Stavebnej fakulty TU v Košiciach

25.06.2018 12:03
      Dňa 24.4.2018 sa žiaci II.D a III.D študijného odboru mechanik stavebnoinštalačných zariadení spolu s vyučujúcou odborných predmetov Ing. Ingrid Haluškovou zúčastnili exkurzie v laboratóriu na Katedre technických zariadení budov. Žiaci mali možnosť vidieť rôzne spôsoby zapojenia vykurovacích systémov, zapojenie umývadla a WC do vnútorného rozvodu studenej vody a vnútornej kanalizácie, tiež simuláciu rôznych vonkajších teplotných pomerov, na základe analýzy ktorej navrhujú konštrukcie obvodových plášťov budov. Na záver vedúci laboratória Ing. Vranay účastníkom predviedol "inteligentný domček", ktorý samostatne reguluje vykurovanie, zatieňovanie okien a iné funkcie a táto regulácia sa dá ovládať diaľkovo mobilným telefónom.
    • Exkurzia na stavbe terasových bytov na Žižkovej ulici

18.06.2018 12:15
      Dňa 14. 6. 2018 sa na stavbe terasových bytov na Žižkovej ulici uskutočnila odborná exkurzia. Zúčastnili sa jej žiaci II. C študijného odboru Technik vodár vodohospodár a II. D študijného odboru mechanik stavebnoinštalačných zariadení s vedúcimi Ing. Ingrid Haluškovou, Bc. Miroslavom Bodnárom a Milanom Somošim. Na stavbe ich sprevádzal technik stavby Ing. Marek Boržík. Prehliadka bola zameraná na inštalatérske práce. Žiaci mali možnosť priamo na stavbe vidieť prácu odborníkov - inštalatérov,  ktorí vykonávali kúrenárske práce a s ktorými mohli viesť aj odbornú diskusiu. Potom sa žiaci premiestnili do kúpeľne jedného z bytov, kde prebiehala inštalácia vnútorného vodovodu a následného napojenia vodovodných armatúr. Žiaci aj tu získavali odborné informácie.

Celoštátne kolo súťaže "Bezpečné dni v práci"

14.06.2018 12:16
      Dňa 12.6.2018 sa konalo v Prešove celoštátne kolo súťaže stredných odborných škôl o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v pôsobnosti OZ Drevo, Lesy, Voda "Bezpečné dni v práci".  Súťaže sa zúčastnilo aj družstvo žiakov Strednej odbornej školy technickej v Košiciach. Žiaci študijného odboru z II.C Technik vodár vodohospodár Frederik Štofila, Lukáš Petráš a Adrián Kunštár získali krásne 2.miesto. V  kategórii jednotlivcov obsadil  žiak  Frederk Štofila 2.miesto.

Exkurzia - návšteva historických pamiatok

14.06.2018 11:59
      Dňa 12.6.2018 sa žiaci I.E triedy študijného odboru Staviteľstvo v doprovode Ing. Ivety Vargovej zúčastnili exkurzie, ktorá bola zameraná na prehliadku historických pamiatok v centre mesta Košice. Exkurzia bola organizovaná v rámci predmetu Architektúra.