• Exkurzia na vodnom diele Bukovec

07.02.2019 10:28
      Dňa 17.1.2019 sa žiaci III.C spolu s majstrami OV zúčastnili exkurzie na
      vodnom diele Bukovec. Vodná nádrž je podobná ako Starina, ale rozlohou o polovicu
      menšia. Sú tam 4 odberné miesta. Vrámci exkurzie žiaci mali možnosť vidieť úpravovňu vody, ktorá sa nachádza v dedine. Od vedúceho prevádzky sa žiaci dozvedeli, že sa
      ide modernizovať. Ide o nový spôsob úpravy vody, ktorý na Slovensku ešte
      nie je. Exkurzia bola prínosom pre žiakov a obohatila ich doterajšie vedomosti.

Exkurzia - Drienovec, Turňa nad Bodvou a Moldava nad Bodvou

06.03.2019 12:14
      7.12.2018 sa žiaci III.C triedy spolu s majstrami OV zúčastnili exkurzie na troch odlišných miestach. Prvá zastávka bola v Drienovci, kde zachytávajú
      podzemnú vodu z prameňa a následne ju pomocou úpravovne zbavujú škodlivých látok. Druhé zastávka bola v Turni nad Bodvou, kde sa žiaci boli pozrieť na prameň, ktorý vyviera spopod skaly. Tretie miesto, ktoré si žiaci mali požnosť pozrieť bolo v Modlave nad Bodvou. Žiaci tam mohli vidieť vodojem, ktorý zabezpečuje zásobovanie vodou pre celú Moldavu a okolité dediny. Tento vodojem ma objem 2 krát 2000 metrov kubických.
      Exkurzia bola poučná a žiaci mali možnosť vidieť objekty, o ktorých sa v škole učia na teoretickom vyučovaní.

Súťaž "Ekológia v stavebníctve"

19.12.2018 13:11
      Dňa 4.12.2018 sa uskutočnila odborná vedomostná súťaž pod názvom Ekológia v stavebníctve. Súťaže sa zúčastnilo 21 žiakov z jedenástich tried študijných odborov. Na medailových miestach sa zúčastnili:
      1. miesto - Adrián Kunštár III.C
      2. miesto - Miroslav Kunc - IV.E
      3. miesto - Marián Bašta - I.D
      Na výhercov čakali zaujímavé ceny a všetci zúčastnení odišli so sladkou odmenou.

Exkurzia v Hanušovciach

07.12.2018 13:45

Dňa 22.11.2018 sa žiaci III.C triedy študijného odboru TVV za doprovodu majstra Bc.Bodnára Miroslava a Somošiho Milana, zúčastnili exkurzie na prečerpávajúcej stanici Hanušovce, kde sa pomocou veľkých čerpadiel dopravuje voda do vodojemu vo výške 250 metrov a potom samospádom tečie až do Košíc. Exkurzia pokračovala prehliadkou úpravovne vody v Brezovici, kde sa upravuje voda z vodného toku Torysa. Ďalšou zastávkou bol Vyšný Slavkov, kde voda vyviera z prameňa, minimálnym spôsobom sa upravuje a odvádza sa do Prešova. Táto exkurzia bola veľkým obohatením doterajších vedomostí.

• Návšteva Slovenského technického múzea

20.11.2018 15:33

Dňa 6. 11. 2018 sa žiaci III. C triedy študijného odboru Technik vodár vodohospodár s vyučujúcou Ing. Ingrid Haluškovou zúčastnili prehliadky expozície Energetika v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach. Do komplexu tejto expozície patrí aj časť vodohospodárstvo, v rámci ktorej žiaci mali možnosť prehliadnuť si model gravitačnej betónovej priehrady Palcmanská Maša, ktorá leží v údolí pod obcou Dedinky a model údolnej prečerpávacej nádrže Dobšiná. Priehrada Palcmanská Maša vznikla prehradením horného toku Hnilec a je najväčšou priehradou v Slovenskom raji.Hlavným účelom tejto priehrady je privádzať vodu (2,7 km tlakovým potrubím) k prečerpávacej vodnej elektrárni Dobšiná, ktorá bola realizovaná ako prvá na Slovensku. V tejto miestnosti sa nachádzal aj panel zobrazujúci Vážsku kaskádu, ktorú tvorí 22 priehrad a vodných elektrární na rieke Váh.
      Táto akcia sa s triedou II.C študijného odboru Technik vodár vodohospodár zopakovala dňa 20.11.2018.